Karalija
Kas mes ?

Patarimai

Apie mezgimą ir nėrimą

Apie veltinį

Ruoškime roges vasarą

KAIP SKALBTI IR PRIŽIŪRĖTI MEGZTUS IR NERTUS DRABUŽIUS

KAIP SKALBTI IR PRIŽIŪRĖTI MEGZTUS IR NERTUS DRABUŽIUS

Rankdarbiai myli rankas, todėl skalbimo mašina – pats prasčiausias Jūsų pasirinkimas. Vilnonius ir pusvilnonius drabužius skalbkite rankomis 30 laipsnių temperatūros vandenyje, su šiems gaminiams skirtomis priemonėmis. Švelniai pamaigydamos ir nekilnodamos šlapio drabužio, leiskite jam pamirkti. Vėliau keletą kartų išskalaukite drungname vandenyje. Paskutiniam skalavimui įpilkite į vandenį acto (taip darė mūsų močiutės). Actas suteiks drabužiui švarumo pojūtį ir minkštumą, išlaikys spalvas. Negręžkite! Padėjusios mezginį ant grotelių, leiskite nuvarvėti. Niekada nedžiaukite, padėkite drabužį tiesiog ant grindų ar ant džiovyklės, prieš tai, patiesusios didelį rankšluostį ar kelis kartus perlenktą paklodę. Megztus ir nertus drabužius skalbkite po vieną. Išvengsite blukimo. Medvilninių, lininių ar bambukinių siūlų drabužiai prižiūrimi ir skalbiami taip pat, tik kiek šiltesniame vandenyje. Norėdamos prailginti rankdarbio amžių, laikykite drabužių spintos lentynoje sulanksčius, venkite pakabų. Lyginti reikia tik tuomet, jeigu norite, kad drabužis labiau patįstų, o jo raštas „susiplotų”.

VELTINIO PRIEŽIŪRA

Veltų gaminių priežiūra mažai skiriasi nuo vilnonių mezginių priežiūros. Jeigu norite, kad veltinukas ilgai tarnautų, reikia laikytis šių taisyklių:

Veltus gaminius skalbkite rankomis šiltame 30-35 laipsnių vandenyje švelniai maigant arba užmerkite ir palaikykite 2-3 val. Skalbimui naudokite specialias priemones su lanolinu. Skalaukite šiltame vandenyje. Skalaujant paskutinį sykį, į vandenį įpilkite kondicionieriaus ar acto, citrinos rūgšties - gaminys bus puresnis, minkštesnis.

Nuspauskite ir palikite sulankstytą ant grotelių, kad nubėgtų likęs vanduo.

Išlyginus ir suteikus norimą formą, džiovinkite patiesus ant rankšluosčio. Lyginkite garais, nustačius specialią „vilnos-šilko“ programą.

NEGALIMA! Veltinis susitrauks ir praras savo formą! Skalbti ir gręžti skalbyklėse, džiovinti džiovyklose. Skalbti labai karštame ar labai šaltame vandenyje. Skalbiant trinti, gręžti rankomis. Lyginti karštu lygintuvu, nenustačius specialių programų.

GYDOMOSIOS VELTINIO SAVYBĖS

Viena iš geriausiai žinomų ir vertinamų veltinio savybių-lengvai sugeria ir išgarina drėgmę. Gaminys išlieka sausas. Tokia „sausa šiluma“ padeda gydyti peršalimo ligas, mažina uždegimą, skausmą, tinka kompresams. Vilnoje likęs lanolinas malšina raumenų ir sąnarių skausmus. Teigiamai veikia ir vilnos plaukelių mikromasažas, gerinantis kraujotaką, nuimantis įtampą, atpalaiduojantis raumenis.
svetainių kūrimas